Πρώτη νίκη για τα κορίτσια

H AEK πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα κόντρα στην Ελπίδα Αμπελοκήπων με 3-1 σετ. Η Ένωση μπήκε με το δεξί στην νέα χρονιά και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο κλειστό σχολικό της Νέας Φιλαδέλφειας.

Το ματς ξείνησε με «αυτοκτονία» για την Ένωση αφού έκανε ένα εκπληκτικό ξεκίνημα. Η ΑΕΚ έφτασε να προηγείται με 11-2 αλλά στην συνέχεια κατέρευεσε και έκανε πολλά λάθη με αποτέλεσμα να χάσει το πρώτο σετ με 18-25.

Τα κορίτσια του Γιώργου Σαμαρά δεν το έβαλαν κάτω και στο δεύτερο σετ μπήκαν αποφασισμένες. Βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 15-18 αλλά έκει έκαναν την μεγάλη ανατροπή και ισοφάρισαν το παιχνίδι σε 1-1 σετ αφού το πήραν με 25-23.

Στο τρίτο σετ του παιχνιδιού ξεκίνησα απίστετα καλά για την ΑΕΚ και το κατέκτησαν εύκολα με 25-21, όπως και το τέταρτο σετ όπου το πήραν με το ίδιο σκορ (25-21) και έτσι πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Τα σετ: 18-25, 25-23, 25-21, 25-21

ΑΕΚ24ΗOURS

γκξγη κξγκξηγ ηξγ κξγκξη γκξηκξηγ

One thought on “Πρώτη νίκη για τα κορίτσια

• 15/01/2017 at 1:41 am
    Permalink

Αμάν !! Νίκη επιτέλους , και να μην μείνουνε μόνο σε αυτήν , να συνεχίσουν έτσι ίσως μείνουν στην κατηγορία !!