Χειρουργείο της ΑΕΚ στην Τούμπα – Το VAR το βάλαμε για το θεαθήναι

Η ΑΕΚ έχασε στην Τούμπα με καθοριστικές αποφάσεις του Ισραηλινού διαιτητή Γκρίνφελντ, από τον ΠΑΟΚ με 1-0. Δοκάρι είχε η ομάδα του Καρέρα στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μάνταλο.

Η Ενωση φωνάζει για φάουλ στον Βράνιες που δεν καταλογίστηκε πριν τη φάση του πέναλτι του Σιμόες στον Βιεϊρίνια (56’). Λίγο αργότερα (76′) δεν δόθηκε πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ όταν ο Φερνάντο Βαρέλα βρήκε από πίσω τον Νέναντ Κρίστισιτς μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ενώ στο 84’ εξετάστηκε και φάση για χέρι του Βαρέλα μέσα στην περιοχή, με τους διαιτητές να μην βλέπουν και πάλι κάτι αντικανονικό.

Με εννέα παίκτες τελείωσε η ΑΕΚ τον αγώνα λόγω αποβολών του Νίκλας Χουλτ με απευθείας κόκκινη και του Μάρκο Λιβάια με δεύτερη κίτρινη στις καθυστερήσεις

ΠΑΟΚ (4-4-1-1): Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ίνγκασον, Βαρέλα, Γιαννούλης, Εσίτι, Μίσιτς, Λημνιός, Βιεϊρίνια (74’ Πέλκας), Μπίσεσβαρ (87΄Μαουρίσιο), Σφιντέρσκι (74’ Άκπομ).

ΑΕΚ (4-3-3): Μπάρκας, Μπακάκης, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Σιμόες, Σαμπανάτζοβιτς (64’ Ολιβέιρα), Κρίστιτσιτς, Βέρντε (83’ Γιακουμάκης), Μάνταλος, Λιβάγια.