Δημοσιευτηκε απo ΑΕΚ24ΗOURS

Δημοσιευτηκε σε Βόλει Γυναίκες / Μάνα ΑΕΚ

0 Σχόλια

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ, κόντρα στον Ηλυσιακό χάνοντας εντός έδρας με 3-1.

Ακόμα μια ήττα για την ΑΕΚ, που πάλεψε αλλά κατάφερε να πάρει την νίκη με αντίπαλο τον Ηλυσιακό. Πολύ καλή υποδοχή από τις φιλοξενούμενες που ήταν και το κλειδί για να πάρουν την νίκη.

Απίστευτο το πρώτο σετ με την ΑΕΚ να μπαίνει μουδιασμένα και τον Ηλυσιακό να το εκμεταλλεύεται και να παίρνει διαφορά μέχρι 10 πόντους. Η Ένωση δεν το έβαλε κάτω, κατάφερε να πάει το σετ 24-22, αλλά δεν μπόρεσε να πάρει την νίκη, με το τελικό σκορ να είναι 24-26.

Σετ για γερά νεύρα και το δεύτερο με την ομάδα του Ηλυσιακού να προσπαθεί να πάρει ξανά διαφορά. Η ΑΕΚ αυτή την φορά ήταν πιο διαβασμένη και ήταν στον πόντο μέχρι τα μισά του σετ. Τέλος η ΑΕΚ με καθαρό μυαλό πήρε το σετ με 27-25.

Μια από τα ίδια και το τρίτο κατά σειρά σετ με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Οι φιλοξενούμενες ήταν πιο συγκεντρωμένες και με καλή υποδοχή πήραν το σετ με 20-25.

Το ντέρμπι συνεχίστηκε και στο τέταρτο σετ, με την ομάδα του Ηλυσιακού και πάλι να προσπαθεί να πάρει το πάνω χέρι, με την ΑΕΚ όμως να μην παραδίνεται εύκολα. Τελικά η ομάδα του Ηλυσιακού είναι αυτή που πήρε το σετ και το παιχνίδι με 22-25.

Τα σετ: 24-26, 27-25, 20-25, 22-25.