2018

Δημοσιευτηκε απo ΑΕΚ24ΗOURS

Δημοσιευτηκε σε Βόλει Γυναίκες / Μάνα ΑΕΚ

0 Σχόλια

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ κόντρα στην ΑΣΠ Θέτις για το κύπελλο και ηττήθηκε με 3-0 σετ. Τα πολλά λάθη των κοριτσιών της ΑΕΚ αλλά και το πολύ καλό μπλοκ των φιλοξενούμενων ήταν αυτό που έδωσε την νίκη-πρόκριση στην ομάδα της Βούλας.

Η ΑΕΚ μπήκε χωρίς πάθος στο πρώτο σετ δίνοντας από την αρχή στην Θέτις το προβάδισμα. Οι Κιτρινόμαυρες έκαναν πάρα πολλά λάθη και έχασαν το πρωτο σετ με 10-25.

Πιο αποφασισμένη μπήκε η Ένωση στο δεύτερο σετ θέλοντας να ξεπεράσει το σοκ από το πρώτο. Η ΑΕΚ κατάφερε να προσπεράσει την ομάδα της Βούλας και ας βρισκόταν πίσω στο σκορ, όμως οι φιλοξενούμενες έδειξαν πιο ψύχραιμες και πήραν και αυτό το σετ με 26-28.

Διάφορα από την αρχή προσπάθησε να πάρει η ομάδα της Θέτις, όμως τα κορίτσια της ΑΕΚ, προσπάθησαν να μην το επιτρέψουν. Οι δύο ομάδες ήταν πόντο-πόντο, όμως στο τέλος οι φιλοξενούμενες πάτησαν γκάζι και πήραν το σετ με 20 -25.

Τα σετ: 10-25, 26-28, 20-25.