2018

Δημοσιευτηκε απo ΑΕΚ24ΗOURS

Δημοσιευτηκε σε Μάθε Μπαλίτσα

0 Σχόλια

Ήττα για την Ένωση στο Μόναχο, κόντρα στην Μπάγερν με σκορ 2-0, για την 4η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League. Η ΑΕΚ μπήκε δυνατά, πατούσε καλά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 31’, μετά την εύστοχη εκτέλεση του τραβηγμένου πέναλτι του Λεβαντόφσκι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν πιο απειλητικοί, αναγκάζοντας τον Μπάρκα σε σπουδαίες επεμβάσεις, και στο 71’ διπλασίασαν τα τέρματά τους, με σκόρερ και πάλι τον Λεβαντόφσκι. Στο 5’ η καλύτερη στιγμή για την Ενωση, όταν κεφαλιά του Λαμπρόπουλου, από κόρνερ του Μάνταλου, βγήκε για λίγο άουτ. Φυσικά, μετά το 1-0 δεν υπήρχε plan b από τον Μαρίνο Ουζουνίδη στο 3-5-1-1. Πάντως σε τέτοια ματς δικαιολογούνται τα πάντα!